Nabídka instalace serverů

dne

Nabídka firemního serveru založeného na open source software. Popis funkcí a cenové náklady na provoz serveru s instalovanýcm operačním systémem zdarma. Podle konfigurace hardware lze systém přizpůsobit každému prostředí a velikosti provozu.

Servery Windows, Linux, FreeBSD

Jak jste již zjistili v dnešní době ceny hardware neustále klesají. Pořídit si velmi výkonný počítač za 10 000 Kč včetně servisní smouvy výrobce na 3 roky není žádný problém. Problém nastává v okamžiku kdy je potřeba rozhodnout se jaký operační systém bude použit. Možnosti jsou v zásadě dvě. První možnost spočívá ve využití technologií Microsoft. Pro malé sítě není s použitím MS Windows zásadě žádný problém. MS Windows XP Home umožnuje sdílet data pro další tři počítače, XP Profi až 10 počítačů. Problém ovšem nastává pokud máte počítačů více než 10.

Servery Acer
Druhá možnost je použít open source operační systém, jako je například Linux nebo FreeBSD. Na rozdíl od varianty s MS Windows, kdy licence pro server s 25 klienty stojí cca 50 000, lze sestavit velmi spolehlivý a výkonný server i se systémy open source a to zcela ZDARMA. Samozřejmě instalace odbornou firmou není zdarma, ale v podstatě je cena instalace srovnatelná s instalací serveru s MS Windows. Pokud si spočítáte náklady na pořízení systému, tak zjistíte, že v případě volby technologií MS Windows zaplatíte za software na jednu stanici dvojnásobek(MS Windows + licence klienta serveru MS Windows)

Navrhovaná varianta řešení

použít souborový a Intranetový server firmy založený na operačním systému zdarma:
Pokud vám bude kdokoliv tvrdit, že náklady provozu na server s open software je vyšší než na MS Windows, můžu vám uvést následující příklad: ve firmě používáme server s diskovým polem a operačním systémem FreeBSD pro sdílení souborů a Intranet firmy. Počet uživatelů sdílení souborů, cca 100. Počet uživatelů Intranetu, cca 300. Za dobu mé dvouleté praxe, kdy jsem byl správcem tohoto serveru, byl server 2x offline. V prvním případě to byl výpadek napájení a v druhém případě neidentifikovatelná chyba sw nebo hw. Jinak kromě mazání nebo vytváření uživatelů a občasné kontroly logů(informací o provozu) nebylo třeba vůbec žádného zásahu. Srovnejte si to sami se systémy MS Windows, jen díky aktualizacím budete restartovat nekolikrát ročně. Dobře nainstalovaný a zkonfigurovaný systém s open software můžete používat bez vlastního správce sítě, pokud se nevyskytne hardwarová závada je velmi pravděpodobné, že bude stačit kontrola serveru jednou za půl roku. Ted si to srovnejte s Windows (aktualizace, údržba antiviru a další)
Nabízíme Vám tedy:
Firemní server založený na technologii FreeBSD
SAMBA, server pro sdílení souborů v sítích Microsoft(server se tváří jako server Windows)
Apache, PHP, MySQL, technologie nutné k provozu vašeho vlastního intranetového serveru, včetně aplikace, která umožní Intranet okamžitě používat

Cena instalace a konfigurace serveru pro 10 uživatelů

5 000 Kč bez DPH

V ceně je nastavení 10 klientských stanic a běžná konfigurace. Hardware serveru buď dodáme nebo lze použít váš hardware. Konfigurace hardware lze dodat po konzultaci. Server lze pořídit již od 10 000 Kč. Další informace získáte telefonicky nebo mailem.